Ky është horoskopi i dashurisë për çdo shenjë

By

Horoskopi i dashurisë i çdo shenje të zodiakut në astrologji është këtu për të mërkurën, 28 dhjetor 2022. Ja çfarë po ndodh në dashuri dhe cilat këshilla janë më të mira për marrëdhëniet tuaja, sipas astrologjisë.

Dashi

Nuk ka vend për mosrespektim në një marrëdhënie dashurie. Sot mund të jeni më të ndjeshëm ndaj toneve dhe gjërat fliten pa ndjeshmëri ndaj ndjenjave tuaja. Kushtojini vëmendje flamujve të kuq dhe mos lejoni që gjërat të rrëshqasin që ju duken keq.

Demi

Dije se çfarë beson për dashurinë, Demi. Kompromiset e së kaluarës mund t’ju bëjnë të vini në dyshim vlerat tuaja. Sot, takoni Merkurin në mënyrë retrograde për të analizuar se ku kanë ndryshuar gjërat dhe si ta përafroni zemrën tuaj me atë që dëshironi në shpirtin tuaj.

Binjakët

Disa gjëra duhen mbajtur për vete. Jeni të interesuar për një marrëdhënie të ngushtë me një person që duket i paarritshëm. Tani për tani mund të mos jetë koha më e mirë për të shprehur dashurinë tuaj të pavdekshme. Ndërtoni së pari miqësinë dhe shikoni se ku shkojnë gjërat.

Gaforrja

Zemra juaj është në vendin e duhur, por gjërat mund të ndodhin për të zbuluar probleme në marrëdhënien tuaj. Distanca mund të duket se po zë rrënjë në atë që më parë mendonit se ishte një lidhje e pathyeshme. Flisni për gjëra dhe rishikoni se çfarë funksionoi për të gjetur rrugën tuaj të kthimit drejt njëri-tjetrit.

Luani

Ju mund të zgjidhni një argument që nuk duhet të jetë një çështje e madhe. Me Merkurin retrograde në sektorin tuaj të zakoneve dhe shëndetit, është e lehtë të jeni më të vështirë se zakonisht me veten. Jepini vetes pak hir.

Virgjëresha

Takoni veten herë pas here. Blini lule dhe jepini vetes një dhuratë të këndshme që ju kujton të kujdeseni për veten dhe t’ju dojë për atë që jeni sot.

Peshorja

Mbani kontakte me prindërit dhe njerëzit që e dini se ju duan pa kushte.

Kur bie në dashuri me një person të ri, është e lehtë të harrosh të telefonosh mamin dhe babin për të përshëndetur. Përpiquni të jeni në mënyrë aktive në kontakt me familjen pasi ata ju mbajnë në tokë.

Akrepi

Flisni për të ardhmen, por gjithashtu jini të gatshëm të rishikoni të shkuarën. Ju mund të jeni gati të shfaqni një mëri të vjetër për ta zgjidhur përfundimisht.

Marrëdhënia juaj është rritur shumë për të sjellë të kaluarën dhe për ta përdorur atë si armë. Është koha për t’u shëruar dhe punuar për lumturinë dhe një të ardhme më të shëndetshme si ekip.

Shigjetari

Është koha të tregoheni më të kursyer dhe të përfshini partnerin tuaj. Mërkuri retrogradë në sektorin tuaj të parave dhe pronës personale është një ftesë për të bërë një bilanc të pasurive tuaja.

Mund të argëtoheni duke kuptuar se si t’i ripërdorni artikujt dhe të rinovoni gjërat në shtëpinë tuaj për të përditësuar pamjen e tyre.

Bricjapi

Mundohuni të mos i mendoni shumë gjërat. Mërkuri retrograd në shenjën tuaj ju jep dëshirën për të bërë një mini-rishikim dhe për t’u bërë vetë-reflektues.

Konflikti fillon kur filloni të shqetësoheni për të bërë shumë ose pak. Qëndroni të hapur për përmirësim, por jo në kurriz të shëndetit tuaj mendor.

Ujori

Gjërat janë ato që janë, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të ndryshojnë. Diçka ose dikush nga e kaluara mund të kthehet në jetën tuaj. Është një shans për ju që të falni dhe harroni gjërat që nuk funksionuan mirë.

Por kjo nuk do të thotë që ju duhet të ktheheni sërish bashkë. Shërimi mund të nënkuptojë të mësosh të thuash lamtumirë dhe të vazhdosh në jetën tënde të re – veçmas.

Peshqit

Kontaktoni miqtë e vjetër me të cilët keni humbur kontaktet. Koha shpesh kalon aq shpejt saqë muajt kalojnë dhe ju humbni ashpër me njëri-tjetrin.

Një tekst mund të jetë gjithçka që duhet për t’u rilidhur dhe për të filluar përsëri bisedën. Bëhu i pari që dërgon një shënim për të parë se çfarë ndodh.

Artikuj të ngjashëm