Kush janë të nominuarit në Billboard Music Awards

By

Billboard Music Awards 2018 do të mbahet për pak javë dhe ne ju sjellim listën e plotë të nominimeve e cila sapo u zbulua, transmeton Klan Kosova.

Këtë vit, shfaqja do të transmetohet live në NBC nga MGM Grand Garden Arena në Las Vegas të dielën më 20 maj.

Sipas Billboard, të nominuarit janë zgjedhur përmes një numri faktorësh, duke përfshirë “ndërveprimet kyçe me fansat e muzikës, shitjet e albumeve dhe këngëve digjitale, radiot, turnetë dhe  angazhimin social”, të ndjekur nga Billboard dhe partnerët nga të dhënat gjatë një periudhe 12 mujore.

Top Artisti:
Drake
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Ed Sheeran
Taylor Swift

Top Artistja femër:
Camila Cabello
Cardi B
Halsey
Demi Lovato
Taylor Swift

Top Artisti mashkull:
Drake
Kendrick Lamar
Bruno Mars
Post Malone
Ed Sheeran

Kënga Top:
Luis Fonsi & Daddy Yankee ft. Justin Bieber, “Despacito”
Kendrick Lamar, “Humble.”
Bruno Mars, “That’s What I Like”
Post Malone ft. 21 Savage, “Rockstar”
Ed Sheeran, “Shape Of You”

Albumi Top:
Kendrick Lamar, DAMN.
P!nk, Beautiful Trauma
Ed Sheeran, ÷ (Divide)
Chris Stapleton, From A Room: Volume 1
Taylor Swift, reputation

Top Artisti i ri:
21 Savage
Camila Cabello
Cardi B
Khalid
Kodak Black

Artikuj të ngjashëm