Kush ishin ish të dashurit e Dua Lipës?!

By

Një nga mediat britanike ‘Standard’ ka publikuar një artikull mbi historinë aktuale të dashurisë së artistes nga Kosova por me famë botërore Dua Lipa me Anwar Hadid.

Përpos, përmbledhjes mbi romancën e tyre, një pjesë e shkrimit i dedikohet edhe ish të dashurëve të këngëtares.

Lidhja e fundit para Hadid e Dua-s është me kuzhinierin dhe modelin Isaac Crews nga 2013 deri në 2017, për tu ndarë për një kohë e pastaj u ribashkuan në 2018 ku u shfaqën së bashku në Met Gala.

Për rreth pesë muaj gjatë 2017-2018, në kohën kur u nda nga Isaac, Lipa kishe filluar romancë të shkurtër me muzicientin Paul Klein e më pas antëarin e ColdPlay, Chris Martin.

Këta janë ish të dashurit e Dua Lipës, lidhje të cilat u bënë publike nga mediat internacionale./Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm