Kush është reperi që vdiq pasi u rrëzua në skenë?

By

Reperi amerikan, Big Pokey, ka vdekur pasi u rrëzua gjatë një performance në Teksas.

Artisti, emri i vërtetë i të cilit ishte Milton Powell, po performonte në një event kur u rrëzua në skenë.

Dëshmitarët nxituan për të ndihmuar 45-vjeçarin përpara se ai të dërgohej në një spital aty pranë. Ai vdiq të dielën.

“Ai ishte shumë i dashur nga familja, miqtë dhe fansat e tij besnikë”, tha publicisti i tij në një deklaratë.

“Big Pokey do të jetë përgjithmonë ‘The Hardest Pit In The Litter!’”, thuhet më tej në deklaratë, duke iu referuar albumit debutues të reperit.

Artikuj të ngjashëm