Kush është afër Anxhela Peristerit?!

By

Anxhela Peristeri është njëra ndër këngëtaret që njihet për zërin e rrallë dhe talentin e jashtëzakonshëm.

Si e re ajo hyri në zemrat e publikut me këngën “Ishe mbret”, e cila vazhdon të mbetet sot e kësaj dite mbetet e pëlqyer.

Për një kohë të gjatë ajo u shkëput nga skena e muzikës duke u shpërngulu në Greqi ku jetoi për shumë kohë.

Ndërsa së fundmi këngëtarja është kthyer në Shqipëri më aktive se kurrë. Ajo dje ka lansuar këngën e saj më të re me titull “Afër Meje”, e cila qysh në fillim duket se do të gëzojë sukses të madh./prive.al/

Artikuj të ngjashëm