Kur do ta ketë ‘Martesa’ premierën në Kosovë?!

By

Para disa dite, filmi i regjisores Blerta Zeqiri kishte premierën botërore në Estoni, përkatësisht në Tallin Black Nighs Film Festival.

Atje, ‘Martesa’ u prit shumë mirë madje rrëmbeu dy çmime atë të kritikës dhe të ansamblit të aktorëve.

Ky projekt kinematografik që trajton një trekëndësh të ndërlikuar dashurie, do ta ketë premierën edhe në Kosovë e tashmë është caktuar data.

Me 1 shkurt të vitit të ardhshëm ‘Martesa’ do të shfaqet edhe në kinema të Kosovës./Prive.al

Artikuj të ngjashëm