“Kuq e zi je ti” – kënga që identifikon më së miri festën e Flamurit Kombëtar (VIDEO)

By

“Kuq e zi je ti” – është kënga që do të identifikojë çdo herë festën e Flamurit Kombëtar.

E kënduar nga Elvana Gjata dhe Flori Mumajesi –  e realizuar nga ky i fundit, sot numëron më shumë se 41 milionë klikime në youtube.

Ky projekt u lëshua pasi Shqipëria u ndesh me Serbinë në Beograd ku ndodhi një moment emocionues.

Midis Beogradit valoi flamuri autokton…

Ua risjellim edhe njëherë këtë këngë për ta dëgjuar sot më 28 Nëntor./Prive.al

Artikuj të ngjashëm