Ku gjendej këngëtarja amerikane pasi u raportua e zhdukur?

By

Këngëtarja amerikane Kelly Price e nominuar për Grammy u raportua e zhdukur në Gjeorgji pak pasi ishte liruar nga një spital ku ishte trajtuar për COVID-19, zbulohet sipas një raporti të premten.

Kelly Price, u rendit si një person i zhdukur në Qendrën Kombëtare të Informacionit të Krimit pas një kontrolli në shtëpinë e saj të shtunën e kaluar, raportoi TMZ.

Kelly Price tha se ajo kishte COVID-19 në muajin korrik.

Anëtarët e familjes i thanë TMZ se ata nuk kishin dëgjuar më, nga gjashtë herë kandidatja për Grammy që kur ajo ishte liruar nga spitali muajin e kaluar pasi luftoi me virusin. Të afërmit pretenduan se i dashuri i Price po mbante familjen dhe miqtë larg banesës periferike të çiftit në Atlanta.

Sidoqoftë, përfaqësuesja e Price, Monica Ewing mohoi se artistja ishte zhdukur, duke i thënë TMZ se ishte e sigurt dhe po shërohej nga COVID-19 në një vend të pazbuluar. Përfaqësuesi ligjor i Price po i drejtohej zbatimit të ligjit në Cobb County për t’i bërë të ditur se këngëtarja ishte llogaritur, raportoi media.

Vendasja Far Rockaway zbuloi se ajo kishte COVID-19 në fund të korrikut dhe më vonë u trajtua në një ‘ICU’ pasi simptomat u përkeqësuan, sipas artikullit.

Thuhet se policia foli me të dashurin e Price dhe nuk gjeti shenja të dhunës në shtëpinë e çiftit.

Price ka publikuar tetë albume në studio që nga viti 1998 dhe të regjistruara me Whitney Houston, Ronald Isley dhe Kanye West.

Artikuj të ngjashëm