KRYEMINISTRAT RAMA E MUSTAFA UROJNË ELHAIDËN!

By

Këngëtarja Elhaida Dani ka bërë krenarë të gjithë shqiptarët me performancën e saj sonte në festivalin e muzikës Europiane ‘Eurovision’.

‘I’m alive’ prodhuar nga Zzap and Chriss, tekst nga Sokol Marsi (i përkthyer në anglisht nga Linda Halimi) gjallëroj skenën gjigante në vend.

Mes shumë urimeve, ka shkruar edhe i pari i Qeverisë Shqiptare, Edi Rama.

#‎ForcaElhaida tanimë finalja e madhe të pret dhe gjithë shqiptarët do të jenë me ty të shtunën! – është shkrimi i Ramës në Facebook.

edi rama

 

 

 

Po ashtu edhe kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa në emisionin ‘Sonte’ ka uruar Danin.

Elhaida do të këndoj të shtunën në finale e madhe./Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm