Kritikat s’kanë të ndalur! Madonna trondit fansat me foto-sesionin e fundit në Instagram

By

Madonna ka tërhequr kritika pasi ka postuar foto provokuese “të turpshme” që janë krahasuar me pornografi.

63-vjeçarja nuk është i panjohur për polemika, me veprimet e fundit duke përfshirë pozimin si Marilyn Monroe në një fotosesion – gjë që shkaktoi një reagim të ashpër në mediat sociale muajin e kaluar.

Ikona e muzikës tani ka tërhequr më shumë negativitet pasi ndau një seri fotosh në Instagram dje, të cilat e shfaqin atë me të brendshme – me disa prej tyre duke përfshirë edhe lakuriqësinë.

There was even some nudity in a few of the photos

Imazhet tregojnë këngëtaren Material Girl duke pozuar rreth një shtrati, ndërsa ka veshur një sytjena, tanga, çorape rrjetë dhe taka.

Në dy nga fotot, interpretuesja në krye të listës mund të shihet e shtrirë në një shtrat me thithkën e majtë të zbuluar. Një tjetër, e marrë nga pas, e tregon të gjunjëzuar para krevatit, me tanga që i lënë pak imagjinatës.

One photo showed her kneeling in front of the bed

Ata çuan kritika në platformën e mediave sociale, me njerëzit që përshkruanin fotot si “qesharake” dhe “shumë të trishtuara” – me Madonna dhe postimi i referuar si “i turpshëm”.

Një person tha se artistja fituese e Grammy “duhet ta ketë humbur dinjitetin e saj nën shtrat”, ndërsa një tjetër shkroi: “Të kesh respekt për veten në këtë moshë do t’ju përshtatet më shumë”.

Të tjerë i krahasuan fotot me “pornografinë”, ndërsa u përmend gjithashtu se gjashtë fëmijët e saj mund t’i shihnin fotot, me dikë që shkruante se “duhet të jenë kaq krenarë” për të. /Prive.al

Madonna posted the photos on social media

Artikuj të ngjashëm