Kris Jenner pretendon se Blac Chyna kërcënoi të vriste Kylie Jenner

By

Kris Jenner dha një dëshmi në gjykatë të enjten, duke pretenduar se ish-i i Rob Kardashian, Blac Chyna, kërcënoi një herë se do të vriste Kylie Jenner.

Ndërsa ishte në tribunë në Los Angeles të enjten, mamaja dëshmoi se ishte “alarmuar” vite më parë kur Kylie dhe i dashuri i atëhershëm Tyga i treguan asaj për kërcënimin e supozuar.

Kris shtoi se Tyga i tha asaj në shumë raste se Chyna dyshohet se u përpoq ta lëndonte fizikisht atë me thikë.

“Sigurisht që ishte alarmante, por ne thjesht e mbajtëm në familje,” dëshmoi Kris, duke i thënë jurisë se ata nuk e raportuan incidentin e supozuar në polici.

“Ata jetonin matanë rrugës dhe ajo Chyna kishte një fëmijë të vogël. Mendoj se ishim më të shqetësuar për situatën në Tyga”.

Chyna u takua me Tyga nga viti 2011 deri në vitin 2014. Më pas ai u lidh me Kylie nga 2014 deri në 2017, ndërsa Chyna vazhdoi me Rob, 35 vjeç, në 2016.

Modelja ndan djalin 9-vjeçar King me Tyga dhe vajzën 5-vjeçare Dream me Rob.

Gjatë dëshmisë së saj të mërkurën, Chyna pretendoi se ishte ende në një lidhje me Tyga-n kur Kylie filloi të takohej me të në 2014.

Kris më vonë u pyet nga avokatja e Chyna, Lynne Ciani, nëse ajo ishte e shqetësuar për lidhjen e Robit me të njëjtën grua që dyshohet se kërcënoi Kylie.

“Nuk pata shumë reagim,” tha Kris. “Kishte thjesht shumë dramë … dhe unë jam mësuar me këtë në familjen time”.

“Kjo ndodhi kaq shpejt dhe ne nuk e dinim se ku do të shkonte marrëdhënia e tyre [e Robit dhe Chyna],” vazhdoi Kris. “Nuk ishte se nuk isha e shqetësuar. Ata kishin një marrëdhënie të vështirë që në fillim… por unë i dua shanset e dyta dhe doja që ata të fitonin”.

Ajo shtoi: “Unë thjesht doja që djali im të ishte i lumtur. Doja një fitore për ta. … Ju shpresoni për më të mirën dhe vazhdoni përpara”.

Artikuj të ngjashëm