Kreatori i famshëm sjell risi me qentë në pasarelë

By

Këtë sezon, shfaqja Canine Couture e Anthony Rubio mori gjithë vëmendjen e audiencës. Shfaqja gjashtëmujore filloi të dielën me mbi një duzinë qensh me kostume, fustane dhe funde.

Me spërkatje ngjyrash të ndezura të mbushura me tema, pupla dhe xhevahire, këta qentë dukeshin mbretërorë. Veshjet nuk ishin asgjë më pak se sa do të prisnit; Çdo qen shkëlqente ndërsa ecnin në pistë, shumica me gjuhën jashtë, dhe hundët dhe trëndafilat lart.

Në fund, kishte edhe një mace që në mënyrë spektakolare e mbylli shfaqjen.

Duket të theksohet se në pasarelë është shfaqur edhe bukuroshja shqiptare Blerta Veseli. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm