Kras zbulon kuptimin e emrit të tij skenik

By

Në mesin e prurjeve në festivalin “Kënga Magjike” ka edhe debutime të artistëve të rinj.

Një prej tyre është Shkumbini Krasniqi, me emrin artistik Kras që është paraqitur me këngën e tij.

“Bekuar” titullohet ky projekt me muzikë të Brunos dhe tekst të Flori Mumajesit.

Si një artist i ri, ai ishte i ftuar në Prive për t’u përgjigjur në pyetjet e intervistës “60 sekonda”.

Ndër të tjerash, ai zbuloi se si erdhi dhe çfarë kuptimi ka emri i tij skenik, Kras.

Ndiqni të plotë intervistën në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm