Kourtney Kardashian dhe Travis Barker janë zyrtarisht të fejuar (FOTO)

By

Travis Barker dhe Kourtney Kardashian po e çojnë dashurinë e tyre në një nivel tjetër.

Dyshja të cilët janë takuar për rreth nëntë muaj u fejuan pasi bateristi i propozoi për martesë në Montecito, Kaliforni, gjatë fundjavës.

Barker i kërkoi Kardashian të martohej me të i rrethuar nga një ekspozitë e përpunuar me trëndafila të kuq dhe qirinj të bardhë.

Kourtney konfirmoi lajmin emocionues të dielën në mbrëmje, duke postuar dy fotografi nga propozimi në Instagramin e saj.

Barker i dha yllit një unazë të mrekullueshme diamanti në formë ovale.

Edhe pse ata ishin miq për shumë vite, çifti i sapo fejuar filloi lidhjen e tyre vetëm në fillim të vitit 2021.

Kjo do të shënojë martesën e parë për Kardashian, e cila u takua me Scott Disick për shumë vite. Të dy ndajnë tre fëmijë së bashku Mason, 11 vjeç, Penelope, 9 vjeç dhe Reign, 6.

Barker, ndërkohë, ishte martuar më parë me Melissa Kennedy nga viti 2001 deri në vitin 2002 dhe me Shanna Moakler nga viti 2004 deri në vitin 2008. Ai dhe Moakler janë prindër të fëmijëve Landon si dhe Alabama.

Artikuj të ngjashëm