Korseti i famshëm i Kim Kardashian në Met Gala, ajo tregon pasojat pasi e zhveshi

By

Kur vje puna për modë, Kim Kardashian është më se e përkushtuar.

Për fustanin glamuroz që kishte veshur në Met Gala 2019 duke e shfaqur atë me forma të pabesueshme u zgjuan polemika se ajo kishtë bërë ndërhyrje kirurgjike që të hiqte brinjtë. Kim në të vërtetë ndërmori masa të jashtëzakonshme që ta vishte fustanin.

Ajo atë natë as nuk u ul, as nuk urinoi dhe mezi merrte frymë, në mënyrë që fustani ta zinte. Në fakt u deshën 3 njerëz që t’ja lidhnin lidhëset e korsetit, i cili i nxirrte një bel shumë të hollë.

Në prapaskenat e Vogue ajo tha “Në rregull Anna [Wintour], nëse nuk ulem sonte të ha darkë tani e di përse” duke shtuar pastaj “Do të eci, do të sorollatem, do flas me të tjerët por e kam shumë të vështirë të ulem.”

Më vonë në video Kim shpjegon se nuk do të jetë në gjendje as të urinojë duke thënë “Më uroni fat, nuk do të mundem të urinojë për orë të tëra, por ne planifikojmë se ç’do të bëjmë në rast të ndonjë emergjence.”

Tani, dy muaj pas Met Gala, Kim ka folur për atë që korse, çka në të vërtetë i ka bërë trupit të saj pavarësisht nga të gjitha përgatitjet, dhe kjo tingëllon si shumë e pakëndshme!

“Unë kurrë nuk kam ndjerë dhimbje si kjo në jetën time”, tha Kim për WSJ Magazine, para se të shtonte se korseja la shenjat fizike në bustin e saj pasi u hoq.

“Unë do t’ju duhet të ju tregoj fotografitë e pasojat kur unë zhvesha atë – lëndimet në shpinë dhe barkun tim,” shtoi ajo. /Prive.al

kim kardashian corset

Artikuj të ngjashëm