Konfirmohet pjesa e dytë e ‘Squid Game’ në Netflix

By

Netflix zbuloi se sezoni i dytë i Squid Game ishte në rrugë e sipër në njoftimet e postuara në mediat sociale të dielën.

Lajmi për programin hit u zbulua në një postim që shfaq një pamje nga afër të syrit të ndezur të kukullës rrëqethëse Young-hee, me një ‘2’ të mbivendosur mbi objektiv.

Krijuesi i shfaqjes, Hwang Dong-hyuk, konfirmoi më parë se programi do të rikthehej për një seri të dytë episodesh gjatë një interviste me Vanity Fair që u publikua muajin e kaluar.

Netflix ndau një video në llogarinë e tij në Twitter që tregonte syrin e vajzës së kukullës duke ndezur, pas së cilës u shfaq numri dy.

Gjigandi i transmetimit shtoi gjithashtu një mesazh humoristik në mbishkrimin e postimit, i cili pjesërisht lexonte: ‘Drita e kuqe… Drita e gjelbër!’

Ata ndanë gjithashtu një shënim personal nga Dong-Hyuk, 51 vjeç, i cili e filloi mesazhin e tij duke shkruar: “Një raund krejt i ri po vjen”.

Ai vazhdoi: “U deshën 12 vite të tëra për të sjellë në jetë sezonin e parë të Squid Game vitin e kaluar. Por u deshën 12 ditë që Squid Game të bëhej seriali më i njohur i Netflix ndonjëherë.

“Si shkrimtar, regjisor dhe producent i Squid Game, një thirrje e madhe për fansat tanë në mbarë botën. Faleminderit që shikoni dhe ju pëlqeni shfaqjen tonë”.

Dong-Hyuk më pas ndau disa informacione rreth sezonit të dytë të ardhshëm të programit.

Ai shkroi: “Dhe tani, Gi-hun kthehet. Njeriu i përparmë kthehet. Sezoni 2 po vjen. Burri me kostum me ddakji mund të kthehet”.

Dong-Hyuk shtoi se do të prezantohej i dashuri i kukullës vrasëse Young-hee Cheol-su.

Ai e mbylli mesazhin duke i ftuar fansat e emisionit të ‘bashkohen me ne edhe një herë për një raund krejt të ri’.

Squid Game është përqendruar në një konkurs ku afro 456 individë, të cilët të gjithë janë në borxhe të thella, marrin pjesë në një seri versionesh vdekjeprurëse të lojërave për fëmijë, ndërsa konkurrojnë për të fituar një çmim të madh në para.

Anëtarët e aktorëve përfshijnë Lee Jung-jae, HoYeon Jung dhe Wi Ha-joon, ndër të tjera.

Shfaqja mori një vlerësim të gjerë nga kritikët pas publikimit të saj, me shumë lavdërime për shkrimet dhe performancat e kastit të saj.

Shumë interpretues dhe anëtarë të ekuipazhit nga programi u vendosën për çmime dhe dallime të ndryshme, dhe O Yeong-su veçanërisht mori çmimin Golden Globe për aktorin më të mirë dytësor në një serial, mini-serial ose film televiziv.

Squid Game u bë gjithashtu programi origjinal më i ndjekur i Netflix pas debutimit të tij.

Dong-hyuk foli për sezonin e dytë të programit gjatë intervistës së tij për Vanity Fair, ku konfirmoi se lojërat do të vazhdojnë edhe në të ardhmen.

“Njerëzimi do të vihet sërish në provë përmes këtyre lojërave,” tha ai.

Më pas shkrimtari foli për aspektet tematike të sezonit të dytë dhe vuri në dukje se ato do të ishin disi të ngjashme me ato të serisë së parë të episodeve.

Ai deklaroi: “Dua të bëj pyetjen: “A është i mundur solidariteti i vërtetë midis njerëzve?”

Dong-hyuk vazhdoi të thoshte se shumë nga personazhet e tij do të kishin mbijetuar nëse motivimet e tyre do të ishin të ndryshme.

“Nëse ata do të ishin në gjendje të flisnin me njëri-tjetrin, të bashkëpunonin me njëri-tjetrin, unë jam dakord që mund të kishte pasur mundësi që ne të kishim parë më shumë fitues,” tha ai.

Regjisori më parë komentoi se donte të publikonte sezonin e dytë të Squid Game deri në fund të 2024.

Artikuj të ngjashëm