Kjo këngëtare e njohur shqiptare po rikthehet në 2020-tën

By

Në vitin 2010, në moshë fare të re, Dafina Rexhepi arriti të depërtojë shpejt në diskografinë muzikore shqiptare me projektin ‘Ti mi then kufijtë’ në bashkëpunim me Etnon, atëherë Etno Engjujt.

I njejti sukses vazhdoi me bashkëpunimin ‘Delicious’ realizuar me MC Kreshën dhe këngë të tjera përgjatë viteve pasuese.

Por, nga 2012-ta deri në 2017-tën këngëtarja u distancua tërësisht nga skena muzikore shqiptare duke zgjedhur të jetojë larg syrit të publikut në Gjermani.

Në 2017-tën këngëtarja solli dy projekte që e rikthyen, ‘Boi’ dhe ‘Gimme your love’ të cilat ndonëse u mirëpritën, nuk patën impaktin e hiteve të dikurshme.

Por, Dafina duket të mos dorëzohet dhe shumë shpejt do të kthehet fuqishëm, me një imazh të ri i cili sipas të gjitha gjasave do të ndërtohet me bashkëpunëtorë të rinjë.

Këtë e ka paralajmëruar vetë këngëtarja përmes rrjeteve sociale ku duket gati për një kapitull të ri në 2020-tën që është në prag.

Aktualisht s’na mbetet gjë tjetër pos t’i urojmë suksese këngëtares së dashur e cila me vokalin e saj dhe atë që personifikon, i mungon goxha estradës sonë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm