Kjo këngëtare bën atë që shumë kolegë e kanë ‘harruar’

By

Me karrierën e ndërtuar ndër vite, Vjosa Emini përbën një emër të njohur të estradës shqiptare për zërin dhe muzikën që kultivon.

Me këngë që publikohen kohë pas kohe, Vjosa ka arritur të pëlqehet nga publiku.E për këta të fundit ajo ka nxjerrur në treg albumin e saj më të ri në bashkëpunim me këngëtarin Ymer Bajrami.

Tashmë albumi është në shitje me këngë popullore të kënduara 100% live nga të dy këngëtarët.

Parimi i Vjosës është muzika e vërtetë shqiptare, kështu duke i qëndruar gjithmonë besnike zhanrit të muzikës popullore dhe mbi të gjitha, duke mbajtur gjallë ‘traditën’ e albumeve që janë harruar me të madhe së fundmi në estradën shqiptare./ Prive.al

Artikuj të ngjashëm