Kjo këngë përfaqëson në mënyrë absolute Leonora Jakupin

By

Ndër këngët më të njohura dhe të dashura të Leonorës është ”A vritet pafajësia”.

Kjo këngë doli gjatë luftës së Kosovës dhe ka për temë luftën dhe gjenocidin serb ndaj shqiptarëve. Leonora ia dedikoj këtë këngë babait të saj që ishte pjesëtar i UÇK dhe vdiq gjatë luftës.

E ftuar në Prive në edicionin festiv, këngëtarja në një intervistë ekskluzive deklaroi se kjo këngë në mënyrë absolute e përfaqëson atë si artiste.

Ndiqni të plotë intervistën e saj në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm