Kjo është veshja më e re për plazh (FOTO)

By

Muajt e verës po afrohen, e me ta edhe – Towelkini.

Nëse nuk e keni dëgjuar ndonjëherë më parë këtë term, nuk keni faj, sepse është një veshje e re për plazh – kombinim i kostumeve për det dhe peshqirit, të cilën e ka krijuar dizajnerja njujorkeze Aria McManus.

Ndonëse në shikim të parë mund të duket si ide e mirë, mbase kjo nuk është gjëja më praktike për t’u kënaqur në plazh.

Towelkini është menduar me qëllim të kursimit të hapësirës në çantën e detit dhe lehtësimit të rrezitjes në plazh.

Kjo rrobë ofrohet në ngjyrën rozë dhe të verdhë, ndërsa çmimi është 200 euro.

Artikuj të ngjashëm