Kjo është lista e plotë e fituesve në MTV EMA

By

MTV Europe Music Awards u mbajt mbrëmë në Düsseldorf, Gjermani dhe u drejtua nga regjisori i filmit Taika Waititi dhe ylli i popit Rita Ora, të cilët u martuan gjatë verës.

Taylor Swift kryesoi duke rrëmbyer katër çmime, por edhe yje të tjerë fituan gjatë evenimentit të ndarjes së çmimeve.

Më poshtë mund të gjeni listën me emrat e plotë të fituesve në MTV EMA.

Lista e plotë e fituesve

 • Kënga më e mirë: Nicki Minaj – Super Freaky Girl
 • Videoja më e mirë: Taylor Swift – All Too Well (version 10 minuta) (Versioni Taylor)
 • Artisti më i mirë: Taylor Swift
 • Bashkëpunimi më i mirë: David Guetta & Bebe Rexha – I’m Good (Blu)
 • Live më të mirë: Harry Styles
 • Pop-i më i mirë: Taylor Swift
 • E reja më e mirë: SEVENTEEN
 • K-Pop më i mirë: Lisa
 • Latinishtja më e mirë: Anitta
 • Elektroniku më i mirë: David Guetta
 • Hip-Hop-i më i mirë: Nicki Minaj
 • Rock më i mirë: Muse
 • Alternativa më e mirë: Gorillaz
 • R&B më i mirë: Chlӧe
 • Videoja më e mirë në formë të gjatë: Taylor Swift –  (versioni 10 minuta)
 • Video For Good: Sam Smith – Unholy (ft. Kim Petras)
 • Fansat më të mëdhenj: BTS
 • Shtytja më e mirë: SEVENTEEN
 • Performanca më e mirë e Metaverse: BLACKPINK – Virtual PUBG Mobile
 • Pamja më e mirë: Rita Ora
 • Ndryshimi i gjeneratës: Lina Deshvar, Anna Kutova dhe Anfisa Yakovina

Artikuj të ngjashëm