Kjo është dhurata perfekte për të sapomartuarit

By

Ndër rastet më të veçanta në jetë duhet të kujtohen me dhurata po aq të veçanta.

Një dhuratë luksoze, e personalizuar e tillë si linja e parfumeve “Ivory” të Franck Boclet – është dhurata më perfekte për të sapomartuarit, që duket si një histori dashurie që fillon me “Be my wife”, pastaj” Just & Married”, e ndjekur nga “Blue Moon” dhe më në fund “ Velvet”.

Frymëzuar nga festimi i dasmës së Franck Boclet dhe bashkëshortja e tij Solenne, kjo linjë u është kushtuar të dashuruarve.

Parfumet në koleksion janë:

“BE MY WIFE Si një deklaratë romantike për dashuri, kur partneri juaj bën propozimin e tij për martesë. Sa klasike, aq edhe magjepsëse, BE MY WIFE është një aromë pranverore dhe e freskët, duke filluar me shënime agrumesh dhe aromatike si mandarina, bergamoti, stralli dhe rozmarina. Pastaj në zemër, një tufë me trëndafila me disa prekje jargavani dhe vjollce të përhapura në atmosferën e zbutur të shënimeve të frutave me mollë jeshile, mjedër dhe ananas. Një harmoni e gëzuar dhe romantike për të dashuruarit që ecin në rrugët pariziane për të festuar dasmën e tyre.”

Në një kuti parfumesh për martesë, ‘Just’ për dhëndrin dhe ‘Married’ për nusen.

Për ditën e dasmës, aromat duhet të jenë elegante, të freskëta dhe me një performancë të gjatë.

Ky është premtimi i Just & Married!

Dy aromat janë në harmoni për një ditë martese të gëzueshme dhe romantike!

“JUST është një aromë e butë dhe e freskët me shenja si Bergamot dhe borzilok. Zemra e trëndafilit, jasemini, ylang, benzoin, labdanum dhe karafil është një përzierje e shënimeve me lule, pikante dhe balsamike. Aromë është përmirësuar nga një sfond elegant prej druri dhe oriental me shënime të myshkut, qelibarit. Aroma e një dashnori!”

“MARRIED është aroma për gruan e dashuruar. Aroma fillon me një ndjesi të gazuar me bergamot, limon dhe portokall. Në zemër, një tufë martese me lule vjollce, jargavan, trëndafil dhe portokall dhe nota jeshile e freskët e galbanumit. Më në fund, shënimet orientale dhe druri të kedrit, drurit të sandalit, lëkurës, vaniljes dhe qelibarit e bëjnë aromën tejet adiktive. E martuar përgjithmonë!”

“BLUE MOON është frymëzuar nga muaji i majltit e Franck & Solene me një muzikë në sfond si «Blue Jean» dhe «Walking on the Moon». Aroma fillon me shënime të gazuara me erë të dendur dhe aromatike të bergamotit, gëlqeres, borzilokut dhe nenexhikut. Pastaj aromë të bozhureve dhe karafilave që shpërthejnë  në zemër, si drita e hënës. Më në fund shënimet prej druri dhe të ëmbla si kedri, vanilja dhe karamelet e pambukut bashkohen në vallëzim për të zbutur dhe për të sjellë glamur në aromë. Një harmoni hënore dhe glamuri”

“VELVET është i gazuar me bergamot dhe portokall, lë butësisht hapësirë për një atmosferë të ëmbël dhe të butë në zemrën e fiqit të thatë, të krasitjes dhe pjeshkës, dhe neroli të balsamosura. Më në fund, sfondi oriental dhe druri me muskun prej kedri, dru sandali, karamele pambuku i japin aromës një prekje sensuale dhe vetjake si kadife. Një aromë e papërmbajtshme!”

Këta parfumë mund t’i gjeni edhe në njërën ndër parfumeritë më luksoze në Kosovë, që sjellë në treg parfumet e markave më të njohura në botë që gjendet në Qendrën Tregtare në Royal Mall në “Rrugën B” në Prishtinë. /Prive.al

 

 

Artikuj të ngjashëm