Kjo është balada e fuqishme e Albërisë (Video)

By

Albëria i është kthyer festivalit ‘Kënga Magjike’ pas katër vitesh. Performanca e parë e këngës u bë dje në programin ‘E Diela shqiptare’ e cila u duartrokit nga publiku.

Të njëjtën pëlqyeshmëri po e merr edhe në YouTube e cila ka filluar të shpërndahet shumë në rrjete sociale.

“Me dorën shtrirë” mban emrin ky projet që trajton temë sociale dhe po ashtu këngëtarja ka bërë një interpretim të ndjeshëm.

Muzika e saj është punuar nga Kledi Bahiti e ndërsa teksti nga Olti Currit. Ky rikthim i Albërisë po konsiderohet shumë i rëndësishëm e madje po komentet si pretendentja kryesore e këtij viti./Prive.al

Artikuj të ngjashëm