Kjo është arsyeja pse producentët vendosën që Berlini do të vdiste në serial

By

Seria spanjolle “La Casa de Papel” i është drejtuar audiencës në nivel global dhe është bërë shfaqja më e njohur jo-angleze në shërbimin online streaming.

Megjithatë, fansat u zhgënjyen kur dëshmuan vdekjen e një prej personazheve më të njohur të serialit në sezonin 4 – Berlin (Pedro Alonso) i cili ishte një pjesë e madhe e vjedhjes.

Pasi e mbajti gojën mbyllur për largimin e personazhit Berlin nga seriali, shkrimtari Álex Pina më në fund ka zbuluar pse në të vërtetë vendosi të largojë personazhin e famshëm nga seriali. Në dokumentarin e fundit në Netflix, Money Heist: The Phenomenon, Pina zbuloi se ishte nën presion për të larguar personazhin për shkak të pikëpamjeve të tij mizogjene.

Duke i lënë fansat të dinë për largimin e Berlinit, Pina zbuloi se dikush dikur i thoshte se personazhi nuk  përshtatet në shfaqjen e tij me kohën e tanishme pasi personazhi ka pamje shumë të vjetruara kur bëhet fjalë për gratë që nuk janë në të njëjtën faqe me mendimin e tanishëm të shikuesve dhe kjo mund të tërheqë publicitet negativ.

Berlin La Casa De Papel posted by Zoey Walker

Pina tha, “Unë thashë që nuk kisha ndërmend ta nxirrja atë nga seriali. Ai është një mizogjen, narcisist dhe psikopat në shumë mënyra. Por ne mund të kishim një karakter si ai në serial dhe audienca mund të vendoste lirshëm se në anën e kujt janë, apo jo? ”

Sidoqoftë, Pina është i habitur nga popullariteti i personazhit pasi nuk e priste që ai të ishte aq i popullarizuar në mesin e fansave. Për ata që e pëlqejnë Berlinin në serial, Pina tha se duhet të kontrollojnë kokën pasi Berlini nuk është lloji i personazhit që njerëzit duhet të pëlqejnë ose idolizojnë.

Artikuj të ngjashëm