Kjo është arsyeja pse Johnny Depp zgjodhi një avokate grua ta përfaqësonte në gjyq

By

Avokatja e famshme Camille Vasquez shprehu mirënjohjen e saj për Johnny Depp për mundësinë për ta mbrojtur atë në gjykatë kundër Amber Heard, ish-gruas së tij dhe sulmuesit të dyshuar.

Vasquez u pyet në një video përpara një interviste nga prezantuesja e “CBS Mornings”, Gayle King, se pse ajo beson se aktori i “Pirates of the Caribbean” e zgjodhi atë posaçërisht për të marrë pjesë në rastin e raportuar gjerësisht të shpifjes.

“Ishte e rëndësishme të kishim një grua në ekip”, tha pjesërisht avokatja 38-vjeçare. “Pse?” pyeti King. “Ky rast kërkon perspektivë gruaje,” u përgjigj Vasquez, “dhe unë isha personi me fat që u zgjodha për të bërë këtë punë.”

“A ndihesh me fat?” King e ndërpreu përsëri. “Unë mendoj se po, po,” tha Vasquez. “Mendoj se puna e vështirë dhe fati – nuk mund të nënvlerësohet se ka pasur një kombinim atje. Sigurisht, është një sasi e madhe orëve, por është gjithashtu pak fat, dhe nuk është një punë që e kam marrë lehtë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm