Kit Harington pranon se kishte mendime për vetëvrasje

By

Kit Harington ka folur për shëndetin e tij mendor, duke pranuar se ka pasur mendime vetëvrasëse pas përfundimit të Game of Thrones.

Harington u bë një emër i famshëm pasi u shfaq në serialin e suksesshëm HBO i cili përfundoi në vitin 2019, por, pasi ishte në shfaqje për pjesën më të mirë të një dekade, ai filloi të shihte që shëndeti i tij mendor po përkeqësohej.

Me këtë në mendje, aktori mori një vit pauzë nga puna pasi përfundoi Game of Thrones (GoT), diçka që ai thotë se është i kënaqur që e bëri.

Që atëherë Harington tha për revistën “The Times”, tranmsmeton Klankosova.tv se ai kishte kaluar nëpër “gjëra mjaft të tmerrshme” dhe madje filloi të ndihej sikur do të bëhej një “person i keq”.

“Ju mendoni se nuk ka rrugëdalje, kjo është vetëm ajo që jeni”, shpjegoi Harington.

Kur u pyet nëse kishte ndonjëherë mendime vetëvrasëse, ai tha: “Unë do t’ju jap një përgjigje për atë pyetje: përgjigja është po. Po sigurisht. Kam kaluar periudha të depresionit të vërtetë ku doja të bëja të gjitha llojet e gjërave”.

“Në dritën e zbulimeve të tij, Harington tha se shpreson që sinqeriti i tij “ndoshta do të ndihmojë dikë, diku”.

Artikuj të ngjashëm