Kim mendon se Instagrami ka nevojë për disa ndryshime

By

Si shumë prej nesh, Kim Kardashian duket se ka një marrëdhënie të komplikuar me mediat sociale, dhe ka një sugjerim se si një ndryshim i thjeshtë në të mund të përmirësonte shëndetin mendor të njerëzve.

Image result for kim remove likes

Ylli “Keeping Up With the Kardashians” foli për këtë çështje në Konferencën e New York Times DealBook me Andrew Ross Sorkin. Ajo kujtoi se si ishte grabitur në shenjë arme prej 11 milion dollarësh bizhuteri në një dhomë hoteli në Paris në vitin 2016. Disa ditë para grabitjes, Kim kishte postuar në Instagram një foto të vetes, e veshur me një unazë masive diamanti.

Image result for kim remove likes

Kim mendon që heqja e ‘pëlqimeve” do të ishte me të vërtetë e dobishme për njerëzit, “tha ajo. “Dhe unë e di se ekipi në Instagram ka pasur shumë biseda të brendshme për të marrë këtë veprim dhe po e marrin atë me të vërtetë seriozisht. Kjo më bën të lumtur”.

Kim ka më shumë se 151 milion ndjekës në Instagram dhe postimet e saj zakonisht marrin disa milion “pëlqime”.

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm