Kim Kardashian ‘luftoi kundër’ veshjes së saj në Met Gala 2021

By

Veshja e shumëpërfolur e Kim Kardashian në Met Gala 2021 pothuajse nuk ndodhi.

Ylli i realitetit, 42 vjeç, ishte pjesë e një artikulli të Vogue dhe foli hapur për marrëdhënien e saj me ish-bashkëshortin Kanye West, prindërimin e katër fëmijëve dhe pamjen e saj polarizuese dhe errësuese të Balenciaga-s për ballon e vitit të kaluar.

“Kam luftuar kundër veshjes. Mendoja se nuk e di se si mund ta mbaj maskën. Pse do të doja të mbuloja fytyrën time?” tha ajo për Vogue.

“Por Demna [Gvasalia, drejtoresha kreative e Balenciaga-s] insistuan se kjo është një gala kostumesh. Kjo nuk është një festë Vanity Fair ku të gjithë duken bukur. Ka një temë dhe ju duhet të mbani maskën. Kjo është pamja.”

Gvasalia shpjegoi domethënien e takimit të Kardashian në Met, duke vënë në dukje se maska ishte “konceptualisht, mjaft e rëndësishme”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm