Kim Kardashian kryen një ritual fetar gjatë udhtimit të saj në Armeni

By

Kim Kardashian ndihet e “bekuar” që është pagëzuar në tokën e të parëve të saj.

“Faleminderit Armeni për një udhëtim kaq të paharrueshëm,” tha Kim, përmes rrjetit social Twitter.

View this post on Instagram

🙏🏼 🕯

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

 

“Pra, e bekuar që u pagëzova bashkë me fëmijët e mi në Mother See of Holy Etchmiadzin, katedralja kryesore e Armenisë, e cila nganjëherë quhet Vatikani i Kishës Apostolike Armene.”

Fëmijët e yllit Saint, Chicago, dhe Psalmi 5 muajsh u pagëzuan gjithashtu të hënën.

Vajza më e madhe e Kim, North West ishte pagëzuar në Izrael në vitin 2015. Edhe ajo ceremoni ishte mbajtur në një kishë armene të shekullit të 12-të të quajtur Katedralja e Shën Jamesit në Jeruzalem.

Kim and Kourtney Kardashian visit Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial Complex in Yerevan

Kim është armene në anën e familjes së babait të saj të ndjerë Robert Kardashian. Motra e saj Kourtney Kardashian gjithashtu ndoqi ceremonitë e pagëzimit këtë javë me fëmijët e saj, Mason, Penelope dhe Reign Disick.

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm