Kim Kardashian fiton shtëpinë martesore të dizajnuar nga Kanye West

By

Kanye West i tha lamtumirë shtëpisë në Hidden Hills që kishte ndarë me Kim Kardashian.

Dokumentet e reja të paraqitura në Gjykatën e Qarkut në Los Angeles të martën tregojnë se Kim do të marrë shtëpinë prej 60 milionë dollarësh që ata kishin ndërtuar së bashku.

Burimet i thanë TMZ se çifti i ndarë negocioi një çmim blerjeje të pronës, mbi të cilën ata kishin ndërtuar vendbanimin e ëndrrave të tyre nga e para. Ata fillimisht blenë rezidencën prej 5,000 metrash katrorë në Kaliforninë Jugore për 20 milionë dollarë në vitin 2014 para se të shkatërronin strukturën ekzistuese, duke e rinovuar atë deri në gozhdën e fundit.

Një burim i veçantë zbuloi se çifti arriti në vendimin për t’i dhënë Kim shtëpinë pasi aty janë rritur katër fëmijët e tyre dhe “gjithçka që kanë njohur ndonjëherë”.

Ndërkohë, Kanye kalon shumë kohë në Wyoming, ku ai zotëron dy ferma: atë që sapo e nxori në shitje dhe një fermë më të madhe ku shkroi “Donda”.

Ish çifti kishte punësuar stilistin dhe shijuesin belg Axel Vervoordt, 74 vjeç, për të ndihmuar në realizimin e vizionit të tyre.

Në një intervistë të vitit 2020 me Architectural Digest, Kanye shpjegoi frymëzimin e tij për estetikën e shtëpisë që rrjedh nga një “metamorfozë e shtëpisë nga periferia McMansion në manastirin futuristik belg”.

“Kur isha duke u rritur në Çikago, para periudhës së internetit, do të shkoja në Barnes & Noble tim lokal për të parë Architectural Digest dhe revista të tjera të dizajnit, së bashku me titujt e modës dhe rap,” tha stilisti Yeezy. “Babai im më inkurajoi. Ai gjithmonë kishte letër grafike për mua që të shkruaja”.

Artikuj të ngjashëm