Kim Kardashian e zemëruar politikanëve për sulmin në SHBA: lutjet nuk mjaftojnë, bëjeni punën tuaj

By

Kim Kardashian nuk ishte njëra ndër të famshmet që dërgoi lutje për viktimat e sulmit terrorist që ndodhi të mërkurën në Florida.

37 vjeçarja ka shkruar një postim në Twitter, ku nuk lutej por kërkonte dhe urdhëronte qeverinë që të ndërmarrë diçka, pas një masakre me armë që la të vdekur të paktën 17-të persona në shkollën Marjory Stoneman Souglas në Parkland.

“Ne u detyrohemi fëmijëve dhe mësusve tanë që t’i mbajmë të sigurt derisa janë në punë. Dhe këtë nuk e bëjnë lujtet por veprimi. Kongresi, ju lutem bëjeni punën tuaj dhe mbrojini amerikanët nga dhuna e pakuptimtë me armë”, ka shkruar Kardashian. /Prive.al

Do your job: The 37-year-old took to Twitter to instead demand action from the government, after yet another American gun massacre left at least 17 dead Marjory Stoneman Douglas High School in Parkland

 

Artikuj të ngjashëm