Kim Kardashian dhe raporti i saj famëkeq me Photoshop-in (FOTO)

By

Të bësh miliona nga imazhi yt Si Kim Kardashian, është afër mendsh që ajo do kujdeset që fotografitë që poston të jenë të kuruara dhe edituara pak edhe me programe kompjuterike.

Mirëpo, në platformën ku numëron më shumë se 100 milionë ndjekës, disa lëshime të vogla nuk do ikin pa u vërejtur.

E Kim Kardashian ka dështime photoshopike më shumë se që ne mund të numërojmë.

Fotoja parë është postuar nga Kim kurse e dyta parukieri Chris Appleton. Vërehet qartë se te fotoja e parë (që Kim ka postuar) vërehet një nuancë më e ndritur e syve ngjyrë kafe, dhe hunda shihet qartë që ka ndërhyrje sepse duket më e hollë dhe elegante se tek e para.

image

Po ashtu në foton e saj shihet se vijat e drejta janë të lakuara në pjesën e barkut, ku ajo ka tentuar që të shfaq një bel më të hollë.

View this post on Instagram

Getting right for the new year

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Editimi i fotove nuk përfundon vetëm në fytyrë dhe trup për Kimin. Ajo editoi parfumin e linjës së saj në foto, dhe mendoi që njerëzit nuk do ta vërenin.

E dini se çfarë ishte e çuditshme? Kur Kim Kardashian publikoi foto nga një festë familjare, dhe më pas fotoja origjinale u postua në Instagram, ku të gjithë vunë re që të dyja ishin të ndryshme, dhe më pas dikush e bëri këtë GIF për të krahasuar fotografinë e vërtetë kundrejt fotografisë së edituar:

Artikuj të ngjashëm