Kim Kardashian bën të sajën një nga stolitë më të famshme të Princeshës Diana

By

Kim Kardashian është pronarja e re e një gjerdani që është mbajtur nga Diana, Princesha e Uellsit.

Kryqi i Attallah u vu në shitje në Sotheby’s në Londër si pjesë e shitjes mbretërore dhe fisnike të mërkurën.

Katër persona konkurruan në një luftë ofertash, me yllin e TV realitetit amerikan që fitoi ankandin pas pesë minutash.

Kryqi i ametistit është një varëse e viteve 1920 nga stilisti i bizhuterive luksoze Garrard, të cilin Princesha Diana e ka vënë në shumë raste.

princess diana

Ajo u vë më së shumti nga princesha në tetor 1987 në galën e bamirësisë në Londër për Birthright, e njohur tani si Mirëqenia e Grave, një organizatë bamirëse mjekësore që përmirëson shëndetin e grave, vajzave dhe foshnjave.

Varëse në formë kryqi përmban gurë të mëdhenj ametist, të përshtatur nga diamante 5.2 karatësh. /Prive.al

the attallah cross necklace

Artikuj të ngjashëm