Këto supermodele nga vitet e 90-ta do ju inspirojnë për modele flokësh

By

Supermodelet e viteve ’90 nxorën shumë mësime: Si të bëni një pozë stoike dhe si t’i hedhni flokët lart e poshtë e në të njejtën kohë të dukeni jashtëzakonisht elegante.

Shumë trende nga vitet e 90-ta edhe kanë mbetur ose janë rikthyer së fundmi. E më poshtë gjeni disa modele flokësh nga supermodelet e njohura që pushtuan pasarelat në vitet e 90-ta. E nga këto modele, patjetër që do frymëzoheni të gjitha.

Kate Moss for Donna Karan 1993Tyra Banks 1990

Carla Bruni for Versace 1995Naomi Campbell 1996

Claudia Schiffer 1992Kate Moss for Versace 1997

 

 

 

Artikuj të ngjashëm