Këto dy aktore të famshme mbajnë formën trupore duke agjëruar 16 orë në ditë

By

Shumë të famshëm ruajnë pamjen e tyre me trajtime të shtrenjta të lëkurës dhe madje edhe me kirurgji.

Por Jennifer Aniston dhe Reese Witherspoon i detyrohen vitalitetit dhe rinisë së tyre një qasje shumë më të disiplinuar – agjërimi.

2019: Reese Witherspoon, 43, and Jennifer Anniston, 50, look almost like they did at the start of their careers more than 20 years ago. Pictured, the actresses on stage together in March

Ato duke pothuajse njejtë si në fillimet e karrierës së tyre më shumë se 20 vjet më parë, yjet e Hollivudit tani kanë zbuluar sekretin e tyre.

Jennifer Aniston, 50 vjeçare, dhe nëna e tre fëmijëve Reese Witherspoon , 43 vjeçare, bëjnë një regjim të agjërimit 16-orësh, lëngje jeshilë të përditshëm dhe stërvitje rraskapitëse gjashtë ditë në javë.

Image result for jennifer and reese

Për fat të mirë, ato i lejojnë vetes një ditë – një herë në javë të kenë atë që u pëlqen kur të pëlqen – gjë që në rastin e Jennifer rezulton të jetë lëng selino.

“Unë bëj agjërim me ndërprerje, kështu që nuk ka ushqim në mëngjes,” tha  Jennifer. “Vura re një ndryshim të madh nëse nuk ha ushqim solid për 16 orë.”

Reese shtoi: ‘Unë thjesht pi një lëng jeshil dhe një kafe në mëngjes.

2005: The stars appear to have hardly aged a day in the 14 years since this photo was taken. They both stick to a regime of fasts, daily green juices and gruelling workouts six days a week

Burimi: Dailymail.co.uk

 

 

Artikuj të ngjashëm