Këtë s’e paskemi ditur, ushqimi i preferuar i Ledrit si i gjithë shqiptarëve

By

Ai vdes për trangujt apo “kastravecët” turshi!

Reperi i famshëm kosovar, Ledri Vula, e ka zbuluar se çfarë ia ka ënda më së shumti nga këto ushqimet që cilësohen më tradicionale.

Dhe ai e ka incizuar veten duke ngrënë kastravecë turshi! Po po, nga ata kastravecë që gjithmonë nënat tona kujdesen që t’i kemi në shtëpi, madje të prera rrathë-rrathë, krejt “hazër” për t’i ngrënë.

“1 tegëll e ha! A ja kona najkujt kastravecat turshi apo veç mu?”, ka shkruar Blero. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm