Këtë s’duhet ta humbisni: Rita Ora si aktore, fliste shqip në film (VIDEO)

By

Është ndër paraqitjet e saja të para në një projekt artistik. Shumë mund ta njohin Rita Orën nën petkun e një këngëtareje shumë të suksesshme, por ajo e kishte nisur duke qenë protagoniste filmash.

Në vitin 2004, Ora kishte luajtur në filmin kriminalistik britanik, “Spivs”, rolin e një vajze me emrin Rosana.

Rita Ora në këtë film flet gjatë tërë kohës shqip, ndërsa portretizon një vajzë shqiptare e cila gjendet nga disa kontrabandues dhe gjithçka shndërrohet në telashe. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm