Këta janë finalistët e huaj dhe shqiptarë të “Kënga Magjike”

By

Mbrëmjen e së shtunës do të mbahet edhe finalja e madhe e “Këngës Magjike “ku do të përzgjidhet edhe fituesi i këtij viti.

Ndërsa u vendosën edhe finalistët që do të garojnë në finalen e 26 nëntorit.

Lista e artistëve ndërkombëtarë që shkojnë në finale:

 1. Alvan- “Calzone”
 2. Marco Carta- (FORSE) NON MI BASTI PIÙ
 3. We Are Domi- “Alive”
 4. Le Deva-  GiuraGiuda
 5. Jason Walker- “All to you”
 6. Andrea- “Kalendari Jetes
 7. Omar Naber- “Bring Back”
 8. Mamagama- “Dreamer”
 9. Jayoo- “Itsy Bitsy”
 10. Angeles Arboleda- “Amnesia”

Lista e artistëve shqiptarë:

 1. Irma Libohova- “E jona”
 2. Vesa Smolica- “A po gëzohesh”
 3. Mariza Ikonomi- “Mama
 4. Ardit Çuni- “E dije”
 5. Inis Neziri- “Melodi”
 6. Michela Paluca- “Një përqafim”
 7. Xhesika Polo- “Lotët e mi”
 8. Sheila Haxhiraj- “Mall”
 9. Marsela Çibukaj- “I paftuar”
 10. Anxhela Peristeri- “Kalimtar”
 11. Sardi Strugaj- “Do shihna prap”
 12. Martin Pano- “Një si ti”
 13. Lorenc Hasrama- “T’kam dasht”

Janë 10 të huajt që do të jenë në finale dhe 13 këngëtarët shqiptarë (ku nuk kanë munguar edhe emra të mëdhenj që nuk kanë kaluar), mes tyre edhe nga New Artist. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm