Kërkohet paraburgim për të dyshuarën që e plagosi Vali Corleonen

By

Prokuroria ka bërë kërkesë për paraburgim ndaj A.S, e dyshuar për plagosjen me armë zjarri të personazhit të njohur si Vali Corleone.

Ajo është ndaluar për 48 orë dhe dyshohet se ka kryer dy vepra penale si: “Vrasje në tentativë” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”.

Lidhur me rastin Prokurori i Shtetit i ka nisur hetimet, njofton Prokuroria Themelore e Gjilanit.

Artikuj të ngjashëm