Kërkesa prekëse e Rita Orës për ditëlindje

By

Rita Ora sot feston ditëlindjen me ç’rast i mbushë 29 pranvera mirëpo në këtë ditë të veçantë në kalendar, ajo ka vetëm një kërkesë.

Në vend të dhuratave, super ylli botëror i ka bërë thirrje të gjithë ndjekësve të saj që të japin donacion për Shqipërinë.

‘Lajm i tmerrshëm dhe ditë shkatërruese për Shqipërinë. 16 kanë vdekur deri tani dhe mbi 600 janë lënduar. Kam familje dhe miq në Shqipëri prandaj për ditëlindjen time, ju bëj thirrje të gjithëve që të dhuroni në këtë thirrje krize. Lutjet e mia janë me ty Shqipëri’ – ka deklaruar Rita në postimin e dytë brenda pak orësh në lidhje me tragjedinë./ Prive.al

Artikuj të ngjashëm