Këngëtarja shqiptare në zi për humbjen e gjyshes së saj

By

Këngëtarja shqiptare Albina Kelmendi, hyri sot në llogarinë e saj në Instagram për të ndarë një lajm të kobshëm me ndjekësit e saj.

Është ndarë nga jeta gjyshja e saj, lajm të cilin e bëri të ditur me anë të një postimi, ku shkroi fjalët më të ndjera për të.

“Na rriti, na edukoj dhe shkolloj, na bëri te gjithëve me familje e shtëpi plotë, Na la dhe iku për në amshim Nëna Jonë. Lirie (Mushkolaj) Kelmendi. Misioni i përfunduar me dinjitetin ma te lartë. Pusho e qetë në Parajsë”, shkroi ajo.

Albina Kelmendi në Instagram

Ajo ndau edhe një imazh në përqafimin e gjyshes duke shkruar, “Sa shumë ki mem mungu oj nanë”.

Albina Kelmendi në Instagram

 

 

Artikuj të ngjashëm