Këngëtarja e njohur shoqe e gjimnazit me Ergin: Ja si e kujton ajo artistin (FOTO)

By

Mbrëmja e kaluar shënoi njërën prej tragjedive më të mëdha të kohëve të fundit në fushën e artit pasi që në një moshë shumë të re këngëtari Ergi Dini ndërroi jetë tragjikisht pas një aksidenti me motor.

E gjithë bota e artit u trondit nga ky lajm i hidhur e postimet e shumta nga kolegët e miqt e artistit nuk kishin të ndalur.

E prekur shumë nga ky rast ishte edhe këngëtarja Beatrix Ramosaj e cila miqësinë me të Ergin e kishte filluar qysh në kohën e gjimnazit.

Ky është edhe postimi i plotë nga ana e këngëtares e cila tejet e prekur gjeti forcën ti thotë lamtumirën mikut të saj.

“Ah jete o jete.. Nuk di nga te filloj.. jam e shokuar, jam tmerresisht e merzitur dhe e perlotur per kete humbje te madhe… @ergi_dini , vetem 22 vjec, kaq i ri .. i talentuar… oh Zot? kemi qene miq shume te mire ne gjimnaz, kemi kenduar bashke dhe kemi qeshur pafund… ? Gjithmone do mbetesh ne mendjen time me kete imazh ? sa shume kujtime…. Sme besohet ?? Ngushellime te sinqerta familjes ? ishalla ju jep Zoti force me e perballu kete dhimbje te madhe… ??#mayyoursoulrestinpeace ??? PS. Ngushellime edhe familjes te djalit tjeter qe nderroj jete ne kete aksident tragjik…#RIP”  /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm