Këngëtarja e njohur në zi, humb shokun e ngushtë

By

Në njëvjetorin e mbidozës gati-fatale, Demi humbi shokun më të ngushtë.

Demi Lovato po mbanë zi. Në Instagram, ylli u shpreh se është “shkatërruar” për humbjen e mikut të saj, Thomas.

Image result for demi and best friend who died

“Ju lutemi mbajini të dashurit tuaj të ngushtë. Tregojuni atyre se janë të veçantë dhe se i doni ata”, tha ajo në Instagram Story. “Sigurohuni që ata ta dinë atë.

Ajo shtoi, “varësia nga substancat narkotike nuk është shaka. Parajsa e fitoi këtë engjëll të bukur natën e kaluar për shkak të asaj sëmundjeje të tmerrshme. Unë jam e shkatërruar dhe do të më mungojë gjithmonë “

Demi Lovato

Si dikush që më parë kishte luftuar me çështje të abuzimit të substancave, këngëtarja e di se sa e vështirë është të luftosh këtë gjë.

Sidoqoftë, Demi gjithashtu e kupton se çelësi i trajtimit të kësaj sëmundje është të kërkoni ndihmë. 27-vjeçarja u thotë ndjekësve të saj: “Nëse ju ose dikush që njihni po lufton, ju lutemi e dini se është mirë të kërkoni ndihmë”.

Burimi: Eonline.com

 

Artikuj të ngjashëm