Këngëtarja e famshme turke vishet nga Valdrin Sahiti

By

Hadise Açıkgöz, kantautorja e famshme me prejardhje turko-belge, e cila po ashtu është një personalitet televiziv, është veshur me fustanin e Valdrin Sahitit.

Hadise e cila është turke e rritur e lindur në Belgjikë, është emri i radhës që vishet me fustanin e Valdrin Sahiti pas Bebe Rexhës e Ashantit.

Nëse nuk e njihni ajo është njëra ndër artistet më të njohura në Belgjikë pasi këngët e saja ishin numër një në top listat belge.

Ndërsa përveç arritjeve të saja muzikore, Hadise po ashtu e kishte prezantuar versionin Belg të X Factor dhe ka qenë pjesë e jurisë në versionin Turk të The Voice. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm