Këngëtari shqiptar e thotë hapur: ‘Adelina Ismaili, simpatia e parë’

By

Me rastin e ditëlindjes së këngëtares Adelina Ismaili, urimet kanë dalur përtej suazave të fansave dhe familjarëve.

Ka qenë një koleg i ri në moshë i këngëtares, Alban Ramosaj ai që Ismailit i ka dedikuar një postim të veçantë me rastin e ditëlindjes.

Nën foton e këngëtares ai ka shkruar: ‘Simpatia ime e parë. Urime ditëlindja legjendë’.

Ramosaj i lindur në vitin 1996, duket se kohën e shkëlqimit të divës në fillim të viteve 2000 e ka pasur atë idol.

Ky rast kur artistë shqiptarë pranojnë publikisht afeksionin në moshë të hershmë për Adelinën nuk është i pari. Në programin festiv të Klan Kosova disa vite më parë, Nora Istrefi kishte pranuar se në fëmijëri, Ismaili ka qenë muza e frymëzimit për të. /Prive.al/

alban ramosajalban ramosaj

Artikuj të ngjashëm