Këngëtari i njohur bëhet baba për herë të tretë

By

Këngëtari amerikan Jimmie Allen sapo fitoi një anëtar të ri të familjes.

Këngëtari dhe gruaja e tij, Alexis Gale, mirëpritën në jetë fëmijën e tyre të dytë së bashku një vajzë e quajtur Zara James konfirmoi përfaqësuesi i tij për Page Six.

Allen më vonë konfirmoi ardhjen e të porsalindures vetë përmes Twitter, duke shkruar: “Zara James Allen. Anëtarja e re në familjen tonë është këtu dhe ne nuk mund të jemi më të lumtur se ta takojmë atë më në fund”.

Allen dhe Gale janë gjithashtu prindër të vajzës Naomi Bettie. Përveç kësaj, këngëtari është babai i djalit Aadyn, 7 vjeçar, nga një lidhje e mëparshme.

Lajmi emocionues vjen menjëherë pasi Allen njoftoi përmes Instagramit se duhej të anulonte koncertin e tij në “Forest City”, Karolina e Veriut, të shtunën në mbrëmje për shkak të një “emergjence familjare”. Ai siguroi fansat se shfaqja do të riplanifikohet në një datë të mëvonshme.

Allen, i cili aktualisht është duke konkurruar në Sezonin 30 të “Dancing With the Stars”, dha një përditësim mbi shtatzëninë e gruas së tij ndërsa fliste me gazetarët, përfshirë Page Six, gjatë një shtypjeje pas shfaqjes të martën.

“Gruaja, ajo ndihet mirë! Ajo është dy centimetra e zgjeruar, “tha ai në atë kohë. “Ajo ndihet mirë dhe mezi pret të mirëpresë këtë vajzë të re në botë sa herë që ajo vendos të tregojë fytyrën e saj”.

Allen gjithashtu tha se ai mezi pret të “mësojë diçka të re” për veten e tij përsëri, pasi “secili fëmijë ju sfidon në një fushë të ndryshme”.

“E vetmja gjë që mund të them për të qenit prind, ju mësoni gjëra për veten tuaj,” shpjegoi këngëtari, duke pranuar se djali i tij “sfidoi” “durimin” e tij.

“Si, burrë, ai djalë është një kopje e imja dhe e asaj që kam vënë prindërit e mi,” bëri shaka ai. “Vajza ime Naomi, ajo me të vërtetë është e gjithë mënyra e mbrojtjes, gruaja ime thotë se jam tepër mbrojtëse, por unë preferoj të jem gati dhe të mos më duhet të bëhem gati”.

Për anëtaren e tyre të re, Allen shtoi, “Kjo vajzë e re, jam kurioze të shoh se çfarë sfidash do të më vendosë përpara. Unë jam kurioz të shoh se çfarë dobësie timin ajo do të nxjerrë në pah”.

Artikuj të ngjashëm