Këngëtari i famshëm bëri tattoon që një fanse e tij i sugjeroi

By

E gjitha filloi kur nje fanse e tij ndau nje imazh në Twitter ku shihet këngëtari Shawn Mendes me një tattoo flutur në krah. E gjitha ishte bërë me photoshop.

Imazhet e tatuazhit të vizualizuar nxitën kuriozitetin e artistit 20 vjeçar, duke bërë që ai të kontaktojë fanset që e kishte postuar këtë imazh,  në mënyrë që të mësojë më shumë rreth dizajnit origjinal.

Dizajni origjinal i fluturës me lule u krijua nga Mac Dreaper, një tattoo artist i bazuar në Santiago, Kili. Dreaper fillimisht ndau një fotografi të dizajnit në Instagram në maj 2018.

View this post on Instagram

This is the original design!🦋. @shawnmendes . 🌹I thank you very much for all the messages of love that you have sent me and for appreciating and sharing my art. For those who have asked me, I am located in Santiago de Chile. I invite you to continue reviewing and sharing my art. . 🌷always available to tattoo {SHARE}. . . Este es el diseño original🦋🌷agradezco mucho todos los mensajes de amor que me han enviado y por apreciar y compartir mi arte. Para quienes me han preguntado, me ubico en Santiago de Chile. Les invito a seguir revisando y compartiendo mi arte. . 🌹siempre disponible para tatuar. . . .{COMPARTIR} @shawnmendes #shawnmendes #tttism #tattoodesign #tatuadorescl #equilattera #blxink #iblackwork #tattood #blackworkers #finelinetattoo #blackworkers_tattoo #btattooing #blackworkersubmission #iblackwork #flowerstattoo #flowertattoo #freehand #freehandtattoo #chiletattoo #tattoochile #argentinatattoo #tattooargentina #portaltattoo #butterflytattoo #butterfly

A post shared by Christ TATTXX (@macdreaper) on

Dy ditë pas postimit të fotografive të Mendes, Kayla ndan screenshotet e një bisede private që ajo dhe këngëtari kishin bërë për sa i përket dizajnit. Si përfundim Mendes përfundoi duke bërë tattoo në krah dizajnin ekzakt që më parë fansja e tij e kishte edituar në trupin e këngëtarit.

 

 

Artikuj të ngjashëm