Kate Middleton na kujtoi Princeshë Dianën me veshjen e saj

By

Le të fillojë turneu mbretëror!

Princi William dhe Kate Middleton filluan të hënën turneun e tyre pesëditor në Pakistan.

Cifti u përshëndet nga Ministri i Jashtëm i Pakistanit Shah Mehmood Qureshi në bazën e Forcave Ajrore të Pakistanit pranë Islamabad, ku Kate u fotografua e veshur një veshje blu mahnitëse nga Catherine Walker.

Veshja e saj ka një ngjashmëri të mrekullueshme me veshjen që veshi Princesha Diana gjatë vizitës së saj në 1996 në Pakistan. Princesha e ndjerë gjithashtu zgjodhi pantallonat nën fustanin e saj, i cili ishte një hije e ngjashme me ngjyrën blu dhe paraqiste disa butona elegant.

Një tjetër rastësi e ëmbël – Catherine Walker ishte një nga projektuesit e preferuar të Princeshës së Uellsit!

Image result for kate middleton pakistan

Pallati akoma  nuk e ka zbuluar itinerarin e saktë të Dukës dhe Dukeshës, por cifti mbretëror do të udhëtojë në vende të ndryshme gjatë vizitës së tyre. Disa shqetësime mbi sigurinë dhe tensionet në rritje politike e bëjnë këtë turne “më kompleksi” të këtij çifti.

Turneu i tyre përpiqet të përmirësojë marrëdhëniet midis U.K. dhe Pakistani dhe ata pritet të takohen me disa liderë qeverie. Ata gjithashtu do të marrin pjesë në programe të përqendruara në arsim.

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm