Kastro Zizo shpall kandidaturën për…

By

Këngëtari Kastro Zizo, i njohur me emrin e vërtetë Klevis Bega ka shpallur ambicien për të kandiduar për kryetar bashkie në zgjedhjet vendore të 2019-ës, të cilat do të mbahen me 30 qershor.

Kastro Zizo ka thënë se do të garojë për Bashkinë e Përmetit per Lëvizjen Socialiste për Integrim. Këngëtari tha se ka zgjedhur këtë qytet, pasi aty ka pasaportizimin dhe shanse më të larta për të fituar.

Gjithesesi, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, Kastro Zizo u shpreh se do konsultohet paraprakisht me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Artikuj të ngjashëm