Kaq vite mbushi Sabri Fejzullahu (FOTO)

By

Legjenda e muzikës shqiptare, sot feston ditëlindjen.

Sabri Fejzullahu mbush plot 72 vite jetë por është më energjik se kurrë më parë.

Këngëtari i cili solli projekte të shumta përgjatë karrierës së tij të gjatë muzikore, mori urim publik nga djali Ermali, i cili e uroi në Instagram.

“Urime ditëlindjen Mbret”, ka shkruar Ermali poshtë një fotografie të Sabriut.

“Zemrën gur” është kënga e tij e fundit por këto ditë pritet të dalë një projekt i ri muzikor nga Sabri Fejzullahu.

Ne i urojmë shëndet dhe suksese edhe për shumë vjet të tjera./Prive.al

View this post on Instagram

Urime ditelindjen King 👑

A post shared by Ermal Fejzullahu (@ermal.fejzullahu) on

Artikuj të ngjashëm